Listopad 2009

new moon

25. listopadu 2009 v 16:12 | niki

Noc v muzeu 2

18. listopadu 2009 v 20:02 | niki
Originální název: Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian
Žánr: Akční, Komedie
Rok výroby: 2009
Země: USA, Canada
Režie: Shawn Levy

Popis filmu


V muzeu Smithsonian institut ve Washingtonu nastala noc. Strážci odešli domů, světla zhasla, dětští návštěvníci jsou doma ve svých postelích... přesto je v "prázdném" muzeu podivný šramot. Bývalý noční hlídač Larry Daley (Ben Stiller) je opět zatažen do těžko představitelného dobrodružství, ve kterém ožívá sama historie.

Příběh začíná ve chvíli, kdy Larry opustil bídně placenou práci hlídače v muzeu, a stal se žádaným vynálezcem. Zdá se, že má konečně vše, po čem touží, přesto mu v životě něco schází. Cosi jej táhne zpět do muzea, tam kde to měl rád, kde kdysi zažil neopakovatelnou magickou noc.

Larry netuší, že mezi tím jsou jeho nejoblíbenější exponáty (a zároveň jeho nejlepší kamarádi) už považovány za zastaralé. A tak zabaleny v bednách čekají na odvoz do ohromných depozitářů v největším muzeu na světě, v muzeu Smithsonian ve Washingtonu. Jejich další osud je tak náhle velmi nejistý - tedy jen do chvíle než jeden z nich, miniaturní kovboj Jedediah (Owen Wilson), zavolá Larrymu a popíše mu hrozící katastrofu.

Egyptský vládce Kahmunrah (Hank Azaria) je po třech tisíciletích spánku v prachmizerné náladě. S trojicí nejnenáviděnějších přisluhovačů světa, jmenovitě carem Ivanem Hrozným (Christopher Guest), císařem a vojevůdcem Napoleonem Bonaparte (Alain Chabat) a mafiánem Al Caponem (Jon Bernthal) zmobilizují všechny své přívržence a plánují převrat, při kterém ovládnou nejdříve muzeum Smithsonian a pak rovnou i celý svět.

Rozhněvaný Larry rychle přijíždí do Washingtonu. Při své záchranné misi potká několik výjimečných nových přátel: excelentního Alberta Einsteina, čestného Abrahama Lincolna i naprosto okouzlující exponát - nezkrotnou Amelii Earhartovou (Amy Adams), jež v Larrym probudí jeho ztracený smysl pro dobrodružství a zábavu. Po boku se starými kamarády jako jsou Teddy Roosevelt (Robin Williams), Octavius (Steve Coogan), Sacajawea (Mizuo Peck), Attila Hun (Patrick Gallagher) a neandrtálci se Larry nezastaví před ničím, a dříve než se rozední, nastolí v muzeu pořádek.

Noc v muzeu 2 je historicky první film, který byl natáčený v komplexu muzea Smithsonian - největším a nejnavštěvovanějším muzeu světa.

The Jonas brothers

18. listopadu 2009 v 19:42 | niki
Jonas Brothers jsou americká pop-rocková skupina z Wyckoffu, New Jersey. Jejími členy jsou tři bráchové: Kevin(21), Joe(19) a Nick(16) Jonasovi. První album, It's About Time, vydali v roce 2006, druhé album Jonas Brothers v roce 2007 a třetí desku A Little Bit Longer vydali v srpnu 2008.

Kapela začla jako sólo projekt Nicka Jonase. Objevili ho, když si v šesti letech zpíval v kadeřnictví a doporučili ho showbussinesovému manažerovi, takže už v sedmi začal účinkovat na Broadwayi, kde hrál v několika představeních.

V roce 2002 hrál ve hře Kráska a zvíře a přitom napsal spolu s tatínkem píseň Joy To The World, která následně vyšla na broadwayském albu Equity Fights AIDS. Mezitím Joe následoval jeho kroky na Broadwayi a zahrál si ve hře La Boheme.

V září 2004 Nick podepsal smlouvu s INO Records a Columbia Records a vydal singl Dear God, znovu nahrál Joy To The World. Následovat mělo Nickovo sólové album, ale jeho vydání bylo odloženo a nakonec vyšlo v omezené edici.

Nick, Kevin a Joe napsali jen tak pár písniček. Mezitím se ve vydavatelství vyměnil ředitel, kterému se sice nelíbilo Nickovo album, ale zalíbil se mu jeho hlas. Rozhodl se tedy tři bratry zapsat jako kapelu.

Po zapsání ke Colombia Records kluci zvažovali pojmenovat se Sons of Jonas, ale nakonec se shodli na jménu Jonas Brothers.

Během roku 2005 odehráli Jonas Brothers nekolik turné, včetně turné Kelly Clarkson, Jesseho McCartneyho, Backstreet Boys a The Click Five. Začátkem roku 2006 předskakovali The Veronicas.

Pro album It's About Time, které mělo vyjít v únoru 2006 ale bylo několikrát odloženo, spolupracovali s několika autory. Pro album také přezpívali songy od Busted - Year 3000 a What I Go to School For.

První singl Jonas Brothers Mandy vyšel v prosinci 2005. Představil se v MTV a dostal se na čtvrté místo a v březnu se objevil ve filmu Zoey 101. Následoval singl Time for Me to Fly a předělávka Yo Ho (ze soundtracku k Pirátům z Karibiku).

Album nakonec vyšlo 8. srpna 2006, ovšem jen v omezeném množství 50 000 kusů. Jelikož se Sony dále nezajímalo o propagování skupiny, rozhodli se JB od nich odejít.

V říjnu nahráli cover písničku Poor Unfortunate Souls z Malé mořské víly a natočili k němu i video. Dalším singlem z alba byl Year 3000, který se stal populárním na Radiu Disney.Od Columbia Records skupina definitivně odešla počátkem r.2007.

Následně byli JB krátce bez vydavatelství, až v únoru podepsali smlouvu s Hollywood Records. V Březnu vyšel na albu DisneyMania5 song "I Wanna Be Like You soundtrack k filmu Robinsonovi, na kterém najdete píseň Kids of the Future.

Druhé album, s názvem Jonas Brothers spatřilo světlo světa 7.srpna 2007 a hned v prvním týdnu se umístilo na páté příčce Billboard Hot 200. Vyšli z něj singly Hold On a SOS.

V srpnu si zahráli v show Hannah Montana v epizodě Me and Mr. Jonas and Mr. Jonas and Mr. Jonas. Také zde s Miley Cyrus zazpívali písneň We Got the Party. 24.srpna zahráli dvě písničky na soutěži Miss Teen USA, den nato hráli na ukončovacím ceremoniálu Disney Channel Games a další den spolupředávali cenu na Teen Choice Awards (spolu s Miley Cyrus). V listopadu hráli SOS na American Music Awards. V lednu 2008 vyrazili na Look Me In The Eyes Tour, turné ke třetímu albu A Little Bit Longer.

Třetí album vyšlo ve spojených státech 12.srpna 2008. Po skončení turné Jonas Brothers oznámili, že budou spolu s Boys Like Girls předskakovat Avril Lavigne.
Pro Disney Channel kluci natočili film Camp Rock, kde si zahráli kapelu 'Connect 3'. Hlavní roli, Shana Graye, si zahrál Joe, Nick hrál Nata a Kevin Jasona. 17.června vyšel soundtrack a dvacátého potom byla premiéra filmu na Disney Channelu. Během léta se film měl dostat i do ostatních zemí.

Svůj život během Look Me In The Eyes Tour zdokumentovali v krátkém reality seriálu 'Jonas Brothers: Living the Dream', který od května běží na Disney Channelu.

V létě JB rozjeli na podporu třetího alba Burning Up Tour po Kanadě a Spojených státech. Na dvou kalifornských koncertech se natáčel na Disney Channel 3D film, který se v kinech objevil jako 3D koncertní film 27. února 2009.
Na podzim 2008 začal Disney Channel vysílat jejich vlastní show 'J.O.N.A.S!', kde hrají i se svým nejmladším bráškou vládou najaté špiony.

Na podzim JB vyšla kniha s názvem Burning Up on tour with the Jonas Brothers , která obsahuje nikdy nezveřejněné fotky, exkluzivní komentáře a zákulisní materiál o Jonas Brothers.

JB nezapomínají ani na charitu, během roku 2007 vydělali pro Nickovu kolem 12 milionu dolarů.
The Jonas Brothers

První rande: O čem si radši nepovídejte!

18. listopadu 2009 v 19:28
Možná si na prvním rande budete muset povídat o počasí, ale i z toho se dá vytěžit zajímavé téma.
Možná si na prvním rande budete muset povídat o počasí, ale i z toho se dá vytěžit zajímavé téma.
Dnes 16:00
Bojíte se, že na prvním rande s vaším vysněným plácnete něco nevhod? Tady je orientační doporučení, kterým tématům se vyhnout a proč.


Patříte k bytostem, kterým nervo­zita svazuje jazyk nebo (a to může mít mnohem horší následky) vás nutí povídat páté přes deváté, až se sama divíte, co na sebe všechno prozradíte?

V takovém případě potřebujete svou výřečnost vtěsnat alespoň dočasně do nějakých mantinelů, aby vyhlédnutý objekt neutekl dřív, než stih­ne zjistit, jak jste ve skutečnosti báječná a stvořená přímo pro něj.

Až se uklidníte a váš vztah bude postupovat, logicky dojde i na všechna témata z následujícího seznamu. Mějte ale na paměti, že na první rande vzhledem k jejich ošemetnosti raději nepatří. A to dokonce ani v případě, že jste si smluvili schůzku na základě inzerátu, na které lidé otevírají některá témata dřív, než je při 'provozním' namlouvání v terénu běžné.

Tabu 1: Zdravotní stav

Ten samý muž vám možná jednou bude přidržovat hlavu v pohnuté chvilce, kdy bude zcela jasné, že jste to na večírku s alkoholem zjevně přehnala. Dost pravděpodobně si potom dál bude myslet, že jste víla a že takový trapas se zkrátka může stát. Je i docela dobře možné,
že vás za pár týdnů bude balit do deky a nosit na záchod, až vás sklátí chřipka, a ukáže se jako dobrý zdravotní bratr.

Co by ovšem určitě nevydýchal (pokud sám není hypochondr), jsou lékařské zprávy o stavu vaší tělesné schránky na prvním rande. Nevyprávějte mu sama od sebe nic, co má zapsáno na kartě váš obvodní lékař, a už vůbec ne třeba gynekolog, případně kožařka.

Muži si bezděčně vybírají ženy podle několika znaků - přitahují je například širší boky kvůli plodnosti (ačkoliv se sami otcovství obávají). Zdravotní stav je jedním z důležitých ukazatelů, jestli jako potencionální mat­ka rodu vyhovujete. Berte to tak, že ve skrytu duše s vámi touží mít senzační sex, a k tomu se žádné rozbory zdravotního stavu nehodí.

Tabu 2: Nedořešený rozchod

Ani na přímou otázku: "A jak to teď máš se svým posledním bývalým?" nespouštěj­te stavidla litanií, jak vám ten bídák ublížil. Že má u vás ještě věci. Že se vám o něm tuhle zdálo nebo že vůbec netušíte, jestli budete schopná ještě k někomu cítit to samé, co kdysi k němu.

Mějte na paměti, že každý muž má rád pocit, že je jediný na světě. Bývalé partnery s sebou na úvodní rande proto vůbec netahejte, i kdyby šlo o sbírku mimořádně zábavných týpků, o kterých se dají s odstupem času vyprávět neuvěřitelné historky.

Když už tohle ožehavé téma potencionální protějšek otevře, elegantně se mu vyhněte například větou: "Já se minulostí moc nezabývám, mnohem víc mě zajímá přítomnost." Pozor - ani slovo "budoucnost" není zcela neškodné. Naopak. Mnohým mužům nahání husí kůži i mnohem později než na prvním (z jeho pohledu nejspíš nezávazném) rande.

Tabu 3: Představ si, co mám všechno za sebou

Jsou informace, které je prozíravější dávkovat buď po kapkách, nebo se s nimi vytasit až poté, co vztah nabere na vážnosti. Když začnete vyprávět o tom, že jste se celý rok zbavovala závislosti na brufenech a že možná budete podle rodinné anamné­zy typ, který si celoživotně musí hlídat sklony k závislostem, nedivte se, když už vám dotyčný nezavolá.

Je totiž docela možné, že si z vašeho vyprávění nezapa­matuje fakt, že jste cílevědomá a statečná a svůj problém jste vyřešila, ale v hlavě mu zůstanou blikat jen červené varovné kontrolky "závislost", "prášky", "otec alkoholik" a podobně. Vyčkejte, než si budete o vážných věcech, které je nutné znát se všemi souvislostmi, moct popovídat obšírněji a otevřeněji, než je na prvním rande možné.

Tabu 4: Závazky

Dle mezinárodního serveru askmen.com, který nedávno uspořádal rozsáhlou anke­tu, existuje celá řada důvodů, proč muži reagují na slovo "závazek" tím, že vezmou nohy na ramena a raději zahodí šanci na perspektivní vztah s fajn ženou.

Byl by to dlouhý seznam o mnoha položkách, kdybychom měli vyjmenovat všechny strachy, které v nich tenhle pojem vyvolává. Od hrůzy ze ztráty soukromí, přes obavy, že nebude mít s vámi po boku dostatek volného času, až po výrazný neklid, že by měl zbytek života strávit s jedinou partnerkou.

Ačkoliv přesně tohle se mu nejspíš ve vztahu stane (protože to je jaksi nabíle­dni), dejte si dobrý pozor na to, aby se zbytečně nevyděsil. Klidně v zájmu seznámení trochu blufujte větami jako: "Tys projel na harleji Evropu? To musel být tedy senzační zážitek." Fakt, že mož­ná bude v budoucnu muset svého milovaného dvoukolého plecháče prodat a místo něj pořídit rodinný vůz, k probrání počká...

Tabu 5: Politika

Chcete se pohádat rovnou? Prosím - nakousněte politiku a máte to skoro jisté. Nezapomeňte také, že váš politický názor symbolizuje celou řadu vašich aktuálních životních postojů. Co se asi stane, když se začnete rozčilovat, že klesla mateřská o tisíce korun? Váš protějšek téměř určitě napadne, že už pomýšlíte na děti, jste na lovu potencionálního otce i manžela, a začne couvat.

Tak o čem?

Možná se už chvíli rozčilujete ve stylu: Tak o čem si tedy s ním mám povídat? O počasí? Je opravdu možné, že u něj skončíte, zejména pokud se jedná o schůzku naslepo a nestihli jste si předem o sobě vyměnit žádné informace. Ale je to pořád lepší než nakousnout něco z výše popsaných ožehavých témat. Nehledě na fakt, že i o počasí se dá
základ rozhovoru docela dobře opřít. "Kam obvykle vyrážíš, když takhle pěkně svítí slunce?", "Taky se ti chce tolik spát, když prší?" "Hele, sníh. Jezdíš na lyže?"

Z konverzačního hlediska je samozřej­mě lepší, pokud už se alespoň trochu znáte alespoň z SMS nebo internetové komunikace. Jestliže si však chcete téma k rozhovoru pojistit, zorganizujte akční rande. Na kávu, skleničku nebo večeři běžte až poté, co si společně prohlédnete výstavu, zahrajete tenis, zhlédnete nějaký zajímavý film.

Když konverzace zcela uvázne, třeba z nervozity, vždycky je lepší vyrazit na krátkou procházku, než sedět u kavárenského stolku: "Neprojdeme se chvíli? Hned vedle je krásný park." Jestliže se k sobě hodíte, ono se nějaké téma zase objeví. Ostatně... Společně kráčet a mlčet může být také romantické.

Věděli jste o prvním rande, že

>> Z průzkumu magazínu American Way vyplynuly hlavní negativní faktory, které ovlivňují odmítnutí partnera na první schůzce: nedostatek fyzické přitažlivosti, chabý charakter, nudná konverzace (!), jiné zájmy,
odlišný pohled na svět.

>> Schůzky nejčastěji domlouvají přátelé či členové rodiny, následují seznamovací agentury, kolegové, těsně za nimi se drží setkání prostřednictvím koníčků, náhodné setkání v restauraci nebo u baru.

>> Na otázku, kolik schůzek lidé potřebují, aby si byli jisti svým protějškem, dotázaní odpověděli takto: 2-4 schůzky 62 %, 1 schůzku 16 %, 5-7 schůzek 13 %, více než deset schůzek 6 %, 8-10 schůzek 3 %.

>> Za otimální délku prvního rande byla u většiny respondentů označena půlhodina.

Stmívání (CZ)

18. listopadu 2009 v 19:23 | niki

justin bieber-one time

15. listopadu 2009 v 11:49

justin bieber

15. listopadu 2009 v 11:48

new moon.trailer ale trochu delší

15. listopadu 2009 v 11:33
tohle se mi líbí víc než ten kratší

New moo-trailer

15. listopadu 2009 v 11:26

Nový Měsíc

15. listopadu 2009 v 11:17 New moon
Isabella ,,Bella'' Swanová slaví své 18-té narozeniny s jejím přítelem Edwardem a jeho upíří rodinou. Zatímco rozbaluje své dárky se řízne o balící papír. Ačkoli Cullenovi nepijí lidskou krev, tak Jasper neodolá a zaútočí na Bellu. Edward ji sice v tu chvíli zachrání, ale v domění, že je s ním ve stálém nebezpečí se s ní rozchází a odchází i se svou rodinou z Forks. Bella má velké deprese a trpí. Snaží se utěšit a hodně času tráví s rodinným přítelem Jacobem Blackem. Jacob se jí snaží pomoci. Bella brzy zjišťuje že, když se dostane do nebezpečných situací, tak slyší Edwardův hlas.

Začne vyhledávat nebezpečí jako je třeba jízda na motorce. Mezi tím Jacob zjišťuje, že legendy jeho předků nejsou jen staré strašidelné rodinné historky. Jacob a jeho kamarádi z kmene Quileutů jsou opravdoví vlkodlaci, kteří se v blízkosti upíra ve vlkodlaka opravdu promění, aby mohli svůj kmen chránit. Bella tajemství Jakoba a jeho smečky však brzy odhalí. Vlkodlaci musí Bellu chránit před Viktorií, která se vrátila, aby pomstila svého druha Jamese, kterého zabil Edward.

Vlkodlaci zabijí Laurenta, který se snaží zaútočit na Bellu, ale Victorie opět uprchne. Jednou, když chce Bella opět slyšet Edwardův hlas, zkouší skočit z vysokého útesu do vody. Chytne ji však silný proud a začne se topit a toto uvidí i ve své vidině do budoucnosti Edwardova sestra Alice. Alice předpokládá, že je Bella mrtvá a spěchá do Forks. Co však ve své vidině neviděla byl Jacob, který Bellu zachránil.

Alice totiž nevidí ve svých vizích do budoucnosti vlkodlaky. Po příjezdu domů Bella zjistí, že je u nich Alice. Chce se vrátit zpět, Bella ji však přemlouvá, aby pár dnů zůstala. Alice zjišťuje, že Bella je na tom mnohem hůř než si myslela a ještě ke všemu se ji pokoušeli zabít Laurent s Victorií a kamarádí se s vlkodlaky. Při návštěvě Belly Jacob zvedne telefon a řekne dotyčnému, že Charlie je na pohřbu a zavěsí. Alice s Bellou zjišťují, že telefonát byl od Edwarda, který si myslí, že se Bella při skoku z útesu zabila a že míří přímo do Itálie, kde se chce nechat zabít nejmocnější (královskou) rodinou upírů Volturiovými. Bella s Alicí se okamžitě rozhodnou vydat se za ním, aby se ho pokusily zachránit.

Stmívání

15. listopadu 2009 v 11:08 Stmívání
Film podle knižní předlohy od Stephenie Meyerové se na plátně kin objeví 21.11.2008 v USA a České Republice

Sedmnáctiletá Isabella "Bella" Swanová (Kristen Stewart) se stěhuje do deštěm zmáčeného městečka Forks,ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější místo - až do doby, kdy potká tajemného a velmi pohledného studenta místní školy Edwarda Cullena (Robert Pattinson), který obrátí její život vzhůru nohama. Do Bellina příjezdu totiž Edward a celá jeho rodina úspěšně tajili před obyvateli městečka Forks svou dlouhou upírskou historii.

Ale ani teď není nikdo v bezpečí, ani Bella, člověk, který je Edwardovi nejdražší a on by pro ni udělal cokoliv. Do městečka Forks se totiž blíží trio upírů (Victoria, James a Laurent)pro které je Bella pouze kořist.